971 205 028 De dilluns a divendres de 9 a 14 h C/ Sant Joaquim, 9 - 07003 - Palma

Ho hem aconseguit! Repartits els premis dels guardonats del VII Certamen literari

El VII certamen literari de les cooperatives va iniciar-se com el curs 2019-2020, amb tota normalitat, però com a tots el dia 16 de març de 2020 ens va canviar la vida per la pandèmia de la COVID. Malgrat tots els entrebancs que vos podeu imaginar els nostres escriptors han rebut al final el seu guardó.

Vos facilitam algunes fotografies dels guardonats de les cooperatives així com un petit extracte de l’acta del jurat on es va decidir els guanyadors d’aquest agitat certamen.

Salut i literatura!!!

Decisió dels guanyadors i finalistes de cada categoria

Per tant el veredicte final és:

PROSA A

Obra finalista: El bany màgic (màgic) escrita per Hugo Collado de la cooperativa Manjon

Obra guanyadora: El nin i l’escola encantada (escola) escrita per Gerard Mazo, Aitor Moyano, Lucia Servera, Juan Vives, Breidy Ramírez de la cooperativa Manjon

PROSA B

Obra finalista: L’Olivia i la Mediterrània (Irmaie) escrita per Mireia Hernández Cortés de la cooperativa Es Liceu

Obra guanyadora: La formiga Joana vol esquiar (Luigi) escrita per Marc Muñoz Dot de la cooperativa Mata de Jonc

PROSA C

Obra finalista: L’aventura màgica de la mediterrània (Diamant) escrita per Júlia Ramis Adrover de la cooperativa Es Liceu

Obra guanyadora: Història familiar (Aqcua) escrita per Xavier Martínez Ybáñez de la cooperativa Es Liceu

PROSA D

Obra finalista: Una Vida (vida) escrita per Fiona Simonet Munté de la cooperativa Aula Balear

Obra guanyadora: Un mar desconegut anomenat amor (Mar) escrita per Lucia Barbero Campos de la cooperativa Aula Balear

PROSA E

Obra finalista: Els moments amb llum (Llum) escrita per Eugènia Colom Barceló de la cooperativa Aula Balear

Obra guanyadora: Cul vermell (des de casa 4t ESO) escrita per María Bennassar García de la cooperativa Son Verí Nou

PROSA F

Obra finalista: Llibertats tancades dins una capsa (Paret) escrita per Biel Mesquida Bohigas de la cooperativa

Obra guanyadora: Alba (onze) escrita per Marina Vallespir Bueno de la cooperativa Aula Balear

PROSA G

Obra finalista: Un somni (Ítaca) escrita per Rosa Ciurana Moncrusí de la cooperativa Es Liceu amb

Obra guanyadora: L’atracció (Toko) escrita per Virginia Argandoña Gómez de la cooperativa Aula Balear

POESIA A

Obra finalista: La mar (copinya) escrita per Trishia Angel Cortas Lacorte de la cooperativa es lledoner

Obra guanyadora: El mar (Neptú) escita per Llorenç Barceló Julià de la cooperativa es Lledoner

POESIA B

Obra finalista: Canviem els hàbits (Apple) escrita per Maria de Lluc Balanzat Serra de la cooperativa Mata de Jonc

Obra guanyadora: La natura (ells fills i les filles d’Elpis) escrita pels alumnes de 3r de primària de la cooperativa CIDE.

POESIA C

Obra finalista: Poema català (lletra) escrita per Francesc Rosselló Soler de la cooperativa Es Lledoner

Obra guanyadora: Mami (Mini) escrita per Ainhoa Santibàñez Guardia de la cooperativa Mata de Jonc amb

POESIA D

Obra finalista: Toc-toc (Thàlia García) escrita per Maria Antònia Garcia Cerdà de la cooperativa Es Lledoner

Obra guanyadora: Mediterrània (Àfrica) escrita per en Toni Borrell Cladera de la cooperativa es Liceu

POESIA E

Obra finalista: ELLA (Galida) escrita per Margalida Picornell Lliteres de la cooperativa Aula Balear

Obra guanyadora: Dols (jo mateixa) escrita per Ainoha Vidal Carrillo de la cooperativa Es Lledoner

POESIA G

Obra finalista: Dragonera (Magister) escrita per Virginia Argandoña Gómez de la cooperativa Aula Balear

Obra guanyadora: Embolic (XXX) escrita per Eduard Moyà Anton de la cooperativa Mata de Jonc

A continuació vos facilitam algunes fotografies dels guardonats:

AULA BALEAR

CIDE

ES LICEU

ES LLEDONER

MATA DE JONC

Related Posts